Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama ...

Duben 2011

Taháky

19. dubna 2011 v 18:16
1) taháky si napište na co nejmenší kousek papíru, papírek schovejte pod průhledný obal (třeba u žákovské) a z půlky taháku dejte penál
2) látku si napište klidně i na velký papír a sedněte si na něj
3) taháky napsané na kousku papíru si vlepte do boty
4) modrou křídou to napište na tabuli a smažte suchou hobou, na tabuli zůstane obtisk, který se dá lehko přečíst
5) papírek vlepte do rukávu
6) taháček napište tužkou na židli
7) pod mikinu, žádný učitel nemá právo vám rozkazovat, aby jste si sundali mikinu
8) na stole mějte 1,5 l lahev s pitím z části odloupněte nálepku, stejnobarevnej papírek přilete na lahev a nikdo si toho nevšimne
9) tahák napište do růžku papírového kapesníku, předstírejte rýmu - v případě nouze růžek ukousněte
10) minitahák můžete schovat třeby pod hodinky
11) nikdo nemá právo vás osahávat, takže co třeba do výstřihu
!!!! A hlavně nesmíte být nervozní, když jste nervozní každý se na vás bude dívat a zjistí, že máte taháky =) naladtě úsměv a hlavně klídek !!!!!!!!!! pokud nedokážete toto pravidlo dodržet radši se to naučte :D

Hrozí 2. Černobyl?

16. dubna 2011 v 21:49
Japonsko
11. března 2011 zasáhlo Japonsko zemětřesení a po něm i ničivá vlna tsunami.
Vlna byla vysoká až 4 metry a zemětřesení dosáhlo rekordní síly 8,9 stupně Richterovi škály.
V Japonsku je obrovská panika a strach. Došlo k zničení mnoha měst a nyní hrozí jaderná katastrofa. V jaderné elektrárně došlo k výpadku reaktorů a případný výbuch by ohrozil celý svět. Následky výbuchu by byly horší než byly 26. dubna 1986 (v 1 hodinu a 23 minut) po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. Zatím co Japonské pobřeží se vzpamatovává z ničivého tsunami, okolí jaderné elektrárny Fukušimu se obává výbuchu.
Na následky výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu zemřelo přes 125 000 lidí a další 1 milion obyvatel má nebo mělo následky. Takhle to vypadalo v Černobylu a teď by byla situace několika násobně horší. Při výbuchu by mohlo dojít i k značnému poškození ozonové vrstvy. V tom případě kdo by nezemřel na radioaktivní ozáření, zemřel by na nadměrné množství UV záření a při troše štěstí by tuto katastrofu přežil, bohužel s obrovskými následky.

Peklo

8. dubna 2011 v 19:42
Většina lidí si peklo spojuje s náboženstvím, ale peklo může být i něco uplně jiného.Vždyt i na Zemi má spousta lidí ze života tzv. peklo. No řekněte někdo vám velice moc ublížil, vy se zhroutíte a pak máte obrovský problém se zase začít chovat naprosto normálně.A nebo si představte co všechno si musí vytrpět děti v nejchudších Zemí světa. Nebo si zkuste představit tu bezmoc, kterou člověk cítí když vidí, že mu jeho blízký umírá před očima a on mu nemůže pomoci. Toto je podle mě peklo.

Lež

7. dubna 2011 v 17:38
Proč lžeme?
Často lžeme ze strachu - máme strach z toho, že při přímém kontaktu dojde k nepříjemnému konfliktu apod.
Jak poznat lež?
Lidé, kteří lžou uhýbají očima, jsou nervozní, hrajou si s necim(např. propiskou, ...), výrazná gestlikulace a tito lidé se nám lež snaží vnutit.
Lež škodí?
Malou lží nikomu neuškodíme, ale víme jak to je:z uplne malinké lži se stává čím dál tím větší lež.A potom z toho jsou konflikty, různé nepříjemné situace a nekdy i nekompromisní boje.
A co výmluvy?
výmluvy typu:
- byla dopravní zácpa
- spadl mi net
- musela jsem zůstat přes čas, protože si na me šéf vylíval zlost
- dneska ne bolí mě hlava
¨Výmluvy tohohle typu jsou už zastaralé a známe.Když se chcete z něčeho vymluvit zkuste si vymyslet něco originálnějšího.