Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama ...

Červenec 2011

Smysl života

31. července 2011 v 18:58
Vzhledem k deštivému počasí jsem nevěděla co dělat. Nic se mi nelíbilo, nic mě nebavilo ... jednodušeji řečeno nudila jsem se. Jednou po obědě, když v televizi opět dávali jen samé "hovadiny", jsem se zamyslela nad sebou a nad svým životem. A jak jsem tak přemýšlela, čím dál, tím víc jsem si uvědomovala, že vůbec nevím: Co je smysl života?

"Mnozí lidé vidí, že se vše kolem nich stále zhoršuje, a proto pochybují, že život má nějaký hlubší smysl. Ohromné množství lidí na světě trpí vážnou nemocí, nebo je podvyživených. Lidé umírají a vypadá to, že si to někteří z nich snad ani nezaslouží. Není ovšem možné, že existuje nějaký vyšší princip, který to vše řídí? Spousta z nás má své tajné přání a ty se ne a ne vyplnit, přestože jsme dobří a myslíme si, že konáme jen dobro. Můžeme si začít myslet, že žádná spravedlnost neexistuje a nemá stejně význam se sebou cokoliv dělat. Nemůže být ale potíž v tom, že jsme si jen špatně nadefinovali náš cíl? Naše vlastní nevědomost nás dovedla někam, kde jen těžko může vládnout láska, štěstí a harmonie. Nejsme tedy jen otroky svých vlastních představ? Nezamykáme se tím do vězení, ve kterém jsme již dávno uvězněni?
Pozorovali jste někdy děti? Když si hrají-tak si hrají, když jí-tak jí, když se smějí-tak se smějí.. A co dělají dospělí? Když snídají-myslí na zaměstnání, když pracují-těší se domů, když jsou doma-těší se do sprchy.. Možná by se měl každý občas alespoň na chvíli zastavit a začít dělat věci pořádně, nebo si prostě začít hrát. Zajímavé je také pozorovat ty nejstarší z nás. Zvykli si jen na své problémy nebo již našli pravdu?Není tedy rozumné o svých problémech přemýšlet už dříve? Jistě pak budeme mít čas mnoho věcí v našem životě změnit k lepšímu. Chceme to vůbec? Nevyhovuje nám pohodlnost, která vzniká, když se necháme unášet tím, čemu říkáme osud? Na to si musí odpovědět každý sám."
Tak jaký je smysl života? Co se snámi děje? Je náhoda, že jsme zde nebo je to snad osud? A jak to bude za pár let? Bude zde stále ještě život nebo se svou arogantností, tohou po majetku a penězích zabijeme? Nikdo nezná svoji budouctnost a to, co nás čeká třeba za pouhou 1 minutu je v této chvíli ještě ve hvězdách.
Vždyť někdy jsou rozhodující jen zlomky vteřin a jestli někdo tvrdí, že vám dokáže předpovědět budouctnost úplně do detailu, tak je lhář.
Snad každý si již položil otázku, jaký je smysl života? Jasná odpověď neexistuje, protože smysl života se u každého z nás liší. Jsou i tací, kteří při pohledu na dnešní svět, pochybují že život má nějaký hlubší smysl. Třeba ani nemá cenu se zabývat touto otázkou, protože základní smysl života spočívá v naší normální lidské existenci. Kdo ví ...

Pár výroků o životě
S životem je to jako se hrou. Nezáleží na tom, jak je dlouhá, nýbrž na tom, jak se hraje.

Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.

Hymna života: Život je šance - využij ji. Život je krása - obdivuj ji. Život je blaženost - užívej ji. Život je sen - uskutečni ho. Život je výzva - přijmi ji. Život je povinnost - naplň ji. Život je hra - hrej ji. Život je bohatství - ochraňuj ho. Život je láska - potěš se s ní. Život je záhada - pronikni ji. Život je slib - splň ho. Život je smutek - překonej ho. Život je hymna - zpívej ji. Život je boj - přijmi ho. Život je štěstí - zasluž si ho. Život je život - žij ho.

Reklamy trochu jinak

25. července 2011 v 12:26
Reklamy, toto slovo znás snad každý .... ještě aby ne, když nás oblokupují každý den. Nevěříte, tak to mi nezbívá nic jiného než uvést konkrétní příklad 1 dne.
Ráno zazvoní budík značky artikl, vstáváme a oblékáme si kalhoty od adidas, tričko a mikinu od roxy, boty značky nike a nezapomeneme použít antiperspirant playboy. Vkoupelně si čistíme zuby karáčkem odol. ranní hygienu máme za sebou a tak nás čeká ještě snídaně. To znamená sušenky bebe, "Aby vám vydržela energie po celý den" a granko. Než vyjdeme ven do sychravého počasí, dáme si Aktimel. Ve škole nás profesorka upozorní, že tričko není dostatečn bílé, a proto nám doporučí ariel, " Aby bílá zůstala bílou". Po škole se vracíte domů .... áááá, co to tam tak pěkně voní ... no přece naše oblíbená jihlavanka "Poctivá káva". Utahaní po náročném dni se jdete na chvíli kouknout na televizi značky philips. A co nevidíte? Váš oblíbený pořad právě skončil a začínají dlouhé reklamy. Vy usínáte a mezitím co vy spíte někomu začíná směna a vymýšlí nové reklamy, aby se vám u nich nejen lépe spalo, ale aby Vás i pobavily.
Tak co? Už mi věříte, že reklamy jsou součástí každého dne?

Začátek

24. července 2011 v 18:17
Začátek je pro každého něčím jiným, záleží jen na nás co si pod tímto slovem představíme a jelikož fantazii se meze nekladou vzinkla nám spousta "začátků". Ale jen málo kdo si uvědomuje, že začátek je i krokem do neznáma a nikdo neví zda po dalším kroku se s námi nepropadne led a i když je život plý neznámého je nádherného ho žít.
Vždyť objevovat neznámé je to, co dělá život zajímavým a překrásným. Pokud už jste na mém blogu byli tak asi víte, že já "MILUJU ŽIVOT" a to taky hodně ovlivňuje mé stránky. A možná vám to tak nepříde, ale mockrát už sem si začínala myslet, že život nemá smysl,ale pak přišel někdo kdo mi dokázal, že se mýlím, a že stojí za to žít .... Já se díky takovým lidem opět postavila na vlastní nohy a začala od začátku a úplně jinak. Když se rozhodnete, že začnete od 0, tak musíte vše změnit, protože jinak uděláte tu samou chybu a celý váš život se opět opakuje.
Začátek je jako světlo na konci tunelu.

Když si člověk věří dokáže i "nemožné". Začátky jsou těžké, ale nádherné