Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama ...

Krása

11. června 2012 v 17:25 | Lucy
Hned na úvod bych chtěla připomenout, že pojem krása nemusí záviset pouze na vzhledu. I když vím, že dnešní společnost lidi okolo sebe soudí pro jejich vzhled a ne pro jejich vlastnosti a chování.
Jedno staré lidové moudro říká: Chceš-li vidět skutečný svět, zeptej se slepce a on ti ukáže cestu. A musím uznat, že má asi pravdu, protože slepec opravdu mnohdy vidí to, čeho by si vidící člověk asi jen málo kdy všimnul. Nevidí vzhled, ale vidí vnitro a podle toho pozná zda-li je mu člověk sympatický či nikoli.
Krása nemusí vždy představovat plnou kosmetickou taštičku, ale třeba "jen" to, že někomu na kom vám záleží řeknete : "mám tě rád". Nemusíte vždy mít na obličeji silnou vrstvu make-upu, aby jste se někomu líbili, stačí když budete sami sebou, pak vás lidé budou mít rádi i v teplákách a vytahaném tričku.
Krása nemusí vždy znamenat dokonalý účes apod. Krásný může být i pocit z toho, že jsme někomu udělali radost, na někoho se usmáli aj.
Nebreč proto, že si škaredý/á - každý/á se nedívá na obličej, přijde někdo, kdo se podívá na tvoje srdce a řekne ti, že jsi nejúžasnější člověk na světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sárinka* Sárinka* | Web | 11. června 2012 v 18:18 | Reagovat

Tvůj blog je super! Moc se mi líbí. Jen tak dále hezky pokračuj. ;)) :)
Kdybys chtěla, přijď klidně i na můj právě rozjíždějící se blog. Tvá návštěva mě rozhodně velmi potěší. Těším se. :)
Pa*

2 Lucy Lucy | 12. června 2012 v 19:42 | Reagovat

moc děkuji  ... určitě se podívám a jsem moc ráda, že se ti můj blog líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama