Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama ...

"Čtení pomáhá"

28. prosince 2012 v 11:34 | Lucy
Čtení pomáhá je charitativní projekt, kterého se mohou zůčastnit žáci základních škol a studenti středních škol. Tento článek jsem se rozhodla věnovat tomuto projektu, protože vím, že hodně lidí, kteří by se rádi do projektu zapojili o něm neví. Já jsem se o možnosti přečíst knihu, odpovědět na internetových stránkách na otázky, které se této knihy týkají a obdržet 50 Kč, které si člověk může buď vyzvednout v hotovosti a nebo je lze věnovat na charitu. Je to taková akce, kde můžete pomoci zlepšit život někomu jinému a nemusíte při tom vynaložit velké úsilí, protože přečíst jednu knihu, zaregistrovat se na internetových stránkách a odpovědět na kontrolní otázky, není nic těžkého.
Registrace je nutná z toho důvodu, že si organizátoři tohoto projektu ověří, že opravdu studujete na té škole, kterou jste uvedli a nejste např. nějaký vysokoškolák, který se za účelem pomoci dopouští podvodu.
Projekt je unikátní díky tomu, že jsou do něho zařazeny knihy, které nepatří pouze do klasické literatury, ale jsou do něho zapojeny i knihy u mládeže velmi populární. Např. Eragon, Harry Potter, Nesnesitelná lehkost bytí, Hraničářův učeň, Medvídek Pú, Cipísek, Čarovná zima, ... Samozřejmě jsou knihy rozděleny do tří kategorií. Knihy, které jsou určeny pro žáky 1.-5. třídy, 6.-9. třídy a třetí kategorie je určena studentům středních škol.
Pomocí projektu "Čtení pomáhá" je ročně rozděleno 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo peníze obdrží rozhodují čtenáři, kteří se do tohoto projektu zapojili. Partnery tohoto projektu jsou: Česká televize, MF DNES, Lidové noviny, iDnes.cz, Lidovky.cz, Frekvence 1, Evropa 2.
Více informací naleznete na webových stránkách http://www.ctenipomaha.cz/. Já sama jsem do tohoto projektu zapojena již delší dobu. Doufám, že nejste lhostejní a alespoň někdo z Vás se rozhodne projekt podpořit. Nebojte se je to úplně snané a registrace vám nezabere víc času než 10 minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama