Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama ...

Vánoční svátky trochu jinak

29. prosince 2012 v 19:25 | Lucy
Mám skvělou rodinu a věřím, že i pár skvělých přátel, ale pořád se mi vybavuje jen několik málo okamžiků, kdy jsem byla opravdu šťastná. Letošní "vánoční prázdniny" pro mě měly být z počátku chvíle, kdy si odpočinu od všech přetvářek a hraní si na nejšťastnějšího člověka na světě. Musím uznat, že se mi to zatím docela povedlo.
Vánoce v rodinném kruhu byly báječné. Kdyby k tomu mohla říct něco moje maminka, zřejmě by řekla pravý opak toho, co já. Moje maminka považuje Vánoce a všechno to volno kolem jenom za povinnost, kterou musí nějak přetrpět. Ono to přece nějak přejde. Já vím, že k tomu má jistě svůj důvod, ale bohužel nevím jaký. Ona téměř doslova Vánoce nenávidí. Nevím, nikdy se nezmínila proč. Vždy když jí někto tuto otázku položí, snaží se odvést pozornost jinam nebo řekne, že je to proto, že je musí vykonávat práci, kterou ostatní jen letmo přehlížejí a neváží si jí. To ovšem není pravda. Možná jí to tak připadá, ale skutečnost je jiná. Možná moje starší sestra odmítá spolupracovat, ale jinak se do domácích prací zapojují všichni. Já se každým rokem snažím mamince ukázat trochu pozitivní stránku Vánoc. Popravdě mi to moc nejde. Ve skutečnosti mi to vůbec nejde.
Letos jsem si ovšem řekla "dost". Chtěla jsem si vánoční svátky pořádně užít. Zatím toho vůbec nelituji. Protože takhle báječné odreagování jsem opravdu potřebovala. Začalo to lenošením u televize, pokračovala téměř dokonalým Štědrým dnem, krásnými dárky, které jsem vůbec nečekala. Návštěva našich blízkých pro mne byla také velmi příjemná. A zájezd do Pardubic na krásný hokejový zápas tomu všemu nasadil korunu.
A pro mě nejdůležitější věcí je, že jsem tyto chvíle prožila s těmi nejbližšími - mojí rodinou. Jsem za tohle všechno opravdu moc vděčná. Věřím, že zažiju ještě spostu nádherných chvil během následujících pár dní letošního roku, v roce příštím a tak nějak obecně za celý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama